PETR DUBJAK O MNĚ | AKTIVITY PROJEKTY VÝSTAVY PUBLIKACE | FOTKY |
AKTIVITY   PROJEKTY AGROFÓRY POCTY CITY POCITY BÍLÁ VRÁNA ČERNÝ PETR MĚSTA   VÝSTAVY DIVADLO BEZ ZÁBRADLÍ STARÁ ŠKOLA KLUB LEITNERKA VINIČNÍ ALTÁN   PUBLIKACE ZPRAVODAJE 2022 ZPRAVODAJE 2021
FOTKY AKTUÁLNÍ OKOLÍ OSTOPOVIC PODOBENSTVÍ PŘESAHY   O FOCENÍ
"Jarní slunko, novoroční předsevzetí a touha změřit délku slepičího kroku mě vytáhly na první letošní procházku"
Více tématických alb mám na svém Facebookovém profilu   
FOTKY      AKTUÁLNÍ    OKOLÍ OSTOPOVIC    PODOBENSTVÍ    PŘESAHY    
Postupně jsem se dopracoval, snad lépe míněno dozrál k tomu, že vyhledávám a fotím si různá konkrétní témata a v některých motivech ihned, nebo později nacházím různé významy, symboly, podobenství, přesahy. Možná se to děje i naopak, kdy podvědomí mne vede k tomu se zastavit se u reality, nebo situace a zaznamenat ji. K některým fotkám přidávám i texty, od jednoslovných názvů, slovních přesmyček, až po delší příběhy, vztahující se k tématu.
Místo, kam postupně řadím aktuálně uveřejňované snímky
Chodím na procházky a na malé výlety do okolí obce vždy s nějakým obrazovým záznamníkem. Charakter snímků je většinou dokumentární, ale vždy se snažím vybrat výtvarně zamířit kompozičně. Jeden ze záměrů u tohoto alba je, že pak tyto fotky jsou na tématickou zakázku, nebo je nabízím jako ilustrační, do Ostopovického zpravodaje.
Realita, nebo situace, jejichž uspořádání je zcela náhodné a připomínají něco, nebo cokoliv jiného.
Na fotografiích tohoto alba je možné nalézt, spíše intucí a pocitem, více významů, symboliku, duchovní rozměr, humor a nadsázku. Pokud tyto vlastnosti tuším před zmáčknutím spouště, tak se pak snažím o minimalistické obrazové pojetí, aby fotografovaný motiv byl čistý, podstatný a pokud možno na nerušivém pozadí. Přesto jednoduché obrazové sdělení není nikdy prvoplánové.