PETR DUBJAK O MNĚ | AKTIVITY PROJEKTY VÝSTAVY PUBLIKACE | FOTKY KRESBY OSTATNÍ

Jmenuji se PETR DUBJAK.

Narodil jsem se v červenci roku 1955. Celý život bydlím v Ostopovicích.
Od roku 1981 do 2019 jsem pracoval ve vývojovém oddělení brněnského Zetoru.
Absolvoval jsem postgraduální studium Ergonomie na ČVUT v Praze. Vystudoval jsem VUT Brno, Fakultu strojní, obor Motorová vozidla.
Odmaturoval jsem na Střední průmyslové škole na Kotlářské.

Rád kreslím, fotím, píšu, vystavuji, publikuji, komunikuji, spolupracuji.

Kreslení mě bavilo už od útlého věku, kdy se mi podařilo funkčně uchopit tužku, nebo pastelku. V zaměstnání jsem si kreslením myšlenkových map, funkčních schématů, prostorových náčrtů pomáhal plnit a prosazovat zadané a vymyšlené úkoly. Kreslením si dodnes usnadňuji myšlenky, nápady, když sám, nebo s někým projednávám nějakou problematiku, nebo řeším přípravu na nějakou aktivitu. V poslední době kreslím AGROFÓRY pro časopis MECHANIZACE ZEMĚDĚLSTVÍ.

Do technických tajů fotografování jsem byl nalákán spolužákem na průmyslovce. Začal jsem zkoušet fotit dvouokou zrcadlovkou rodičů a vyvolávat fotografie kontaktním způsobem. Byla to fotoradost prvního řádu, že se vůbec něco po vyvolání objevuje. Významným přínosem bylo, když jsem na půdě u tety objevil po strejdovi metrové štosy časopisů o fotografování, to byla etapa pronikání do tajů výtvarné a reportážní fotografie. Od toho se postupně odvíjela dlouhodobá studentská spolupráce s Brněnským večerníkem, kam jsem nosil žánrové fotky z toulání se po Brně. Nyní se amatérsky zabývám fotografováním motivů se symbolikou, nadsázkou, humorem, podobenstvím a nějakým významem.

Odkaz na TABULKU s kopletním přehledem všech AKTIVIT, PROJEKTŮ, VÝSTAV a PUBLIKACÍ