PETR DUBJAK O MNĚ | AKTIVITY PROJEKTY VÝSTAVY PUBLIKACE | FOTKY KRESBY OSTATNÍ
Postupně jsem se dopracoval, snad lépe míněno dozrál k tomu, že vyhledávám a fotím si různá konkrétní témata a v některých motivech ihned, nebo později nacházím různé významy, symboly, podobenství, přesahy. Možná se to děje i naopak, kdy podvědomí mne vede k tomu se zastavit se u reality, nebo situace a zaznamenat ji. K některým fotkám přidávám i texty, od jednoslovných názvů, slovních přesmyček, až po delší příběhy, vztahující se k tématu.
  AKTUÁLNÍ    1    2    3    
Curiosity
Vracel jsem se z chození po okolí. Za zatáčkou od koní, podél svahu pod sloupy se o mě opřel dnešní protivítr. Krátce jsem shlédl zapadající slunko, vyfoukaný ostrý horizont a všiml si, že kousek dál stojí u cesty nějaký pán. Sklopil jsem hlavu a šel dál. Po chvilce mi to přišlo, že přece jen, že se tam asi něco vyměřuje, tak jsem začal vyhlížet druhého geometra s teodolitem. A k tomu se žlutou měrnou tyčí jsem se rychlým krokem přibližoval. Najednou do šumu svistu protivětru začala postupně pronikat pomalá tichá melodie.
Teda takové překvapení, to jsem nečekal - ten pán hrál na fujaru !!!
Postupně jsem pronikl do jeho pozitivní energetické bubliny, pozdravil jsem jej jako kolemjdoucí pohledem, úsměvem a jak jsem se vzdaloval pokračujíc protivětrem domů, příjemná melodie už mi v hlavě zůstala.
Cestou pěšky domů, podél tratě, se na chvíli rozsvítilo, tak jsem se zastavil, otočil se ke slunci, zhluboka nadechl hřejivého jarního povětří a plnými doušky polykal vitamín Dé