PETR DUBJAK O MNĚ | AKTIVITY PROJEKTY VÝSTAVY PUBLIKACE | FOTKY KRESBY OSTATNÍ
AGROFÓRY      1    2    3    4    5    
Jak se odvíjel časem styl a způsob provedení kreseb. Při kreslení pohoda, ale také stres při nápadu na poslední chvíli, trápení, jakou vymyslet pointu vtipu, jak to celé pak nakreslit ...
První čtyři kresby byly malé a černobílé
Následným kresbám bylo dáno na stránce více prostoru, tak jsem k rozevlátým obrysům přidal barvy. Zkusil jsem techniku barev rozpitých, což podpořilo dynamiku akčních námětů. Zůstal jsem u tohoto stylu taky jen čtyři kresby. Brzo se mi přestal líbit.
Další kresby jsem už vytvářel s uzavřenými obrysy a barevnými výplněmi. Postupně jsem občas přidal ostré přechody bez obrysu a cíleně zakomponoval detailní části fotek.
Toto je zatím jediná kresba vytvořená pomocí neprůhledového tabletu. Bylo to pro mne tak vyčerpávající, že jsem se okamžitě vrátil ke klasickému kreslení.
Jednou jsem termín nestíhal a vzal si kreslítka na dovolenou sebou. Tušku, gumu, tuš, pero, pastelky. Obrys nebyl problém, photoshopové výplně jsem nahradil pastelkama. Výsledek jsem ofotil a fotku stáhl z foťáku a odeslal na poště. mailem do redakce.